RESTAURANT

Doğayla iç içe sessiz huzurlu bir tatil düşünenler için...

Muhteşem göl manzarasıyla, yöresel ev yemekleri Bafa Gölü’nün nefis balık menüsüyle güler yüzlü personeliyle ve 150 kişilik kapasitesiyle Bafa Gölü’nün en güzel restoranında yemek yemek bir ayrıcalıktır. Mutfağımız ailemizin kadınları tarafından yürütülmektedir. Ege ve Akdeniz mutfağıdır. Selenes Restoran’da mutlaka Bafa Gölü’nün en lezzetli balığı olan Soslu Yılanbalığı’nı deneyin.

Restoranımızın mutfağında üretilen tüm yiyecekler el emeğiyle yapılmaktadır. Hazır yemek kullanılmamaktadır. Yemeklerde kendi ürettiğimiz zeytinyağı ve tereyağı kullanılmaktadır. Balıklarımız Bafa Gölü’nden ve Ege Denizi’nden, etlerimiz yöremizden, sebzelerimiz kendi bahçemizden temin edilmektedir. Mevsimine göre, yöremiz otları ile hazırlanan lezzetleri mutlaka denenmelidir.

Çok lezzetli ev yapımı mezeler, deniz ürünleri, et yemekleri sunmaktayız. Bafa Gölü’nün soslu yılanbalığı en iddialı olduğumuz, en beğenilen ürünümüzdür. Mutlaka denemelisiniz!!!

Kahvaltı menümüz; talepler doğrultusunda, “serpme” veya “açık büfe” şeklinde sunulmaktadır. Kendi bahçelerimizden topladığımız sebze ve meyvelerden hazırladığımız ev yapımı reçellerimizin tatları damağınızda kalacak niteliktedir. El açması börek çeşitlerimiz kahvaltınıza ayrı bir lezzet katacaktır. Yumurtaları kendi tavuklarımızdan, beyaz peynir ve tereyağını kendi ineklerimizden, katkısız balı ise Beşparmak Dağı’ndaki arıcılardan temin etmekteyiz.
Konuklarımız, Selenes Restoran’da ikram edilen Muğla yöresel mutfak ürünleri ve Bafa Gölü’nün enfes balıklarının tadını çıkarırken muhteşem günbatımını ve göl manzarasını izleme imkânına sahip olurlar.
Selenes Restoran barında her türlü sıcak, soğuk, alkollü ve alkolsüz içecekler sunulmaktadır. Alakart restoranımıza otel dışından da misafir kabul etmekteyiz. Özellikle Bafa Gölü’ne tur düzenleyen acentalara yemek hizmeti de vermekteyiz.